W sobotę 20 lipca 2019 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Beretta & Sako, zorganizowane przez Kaliber Sp. z o. o. oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie na strzelnicy myśliwskiej w Suchodole. Formuła zawodów obejmowała kombinację myśliwską połączoną z osiami parkurowymi według reguł ustalonych przez organizatora zawodów.

Zgodnie z harmonogramem zawodów rozegrano następujące konkurencje:

  •          Skeet – 22 rzutki – single + dublety z verticalem
  •          Przeloty – 20 rzutków
  •          Trap – 20 rzutków – 5x singiel i 5x dublet oraz 5x z podchodu
  •          Dzik w przebiegu na 50 metrów
  •          Rogacz i lis na 100 metrów

Zawody rozpoczęły się przywitaniem uczestników przez organizatorów i poczęstunkiem przy porannej kawie. Około godziny 8:00 biuro zawodów przyjęło pierwszych zawodników, sprawnie wydając pakiety oraz numery startowe. Uroczyste otwarcie nastąpiło tuż po godzinie dziewiątej. Chwilę później z oddali słychać było pierwsze strzały oddane na osiach kulowych. Pozostałe grupy przystąpiły do rozbijania rzutków na osiach śrutowych. Ostatnie strzały dało się słyszeć tuż po godzinie 17:00. Po sprawnym zliczeniu i zebraniu wyników, nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom. Miłym gestem było losowanie dodatkowych nagród dla wszystkich uczestników zawodów. Każdy wrócił do domu z atrakcyjną pamiątką marki Beretta.

W zawodach wzięło udział 108 uczestników z całej Polski. Organizator przyjął następującą klasyfikację:

  •          OPEN
  •          DIANY
  •          KLASA C (myśliwi ze stażem do 5 lat w PZŁ)

Warto zwrócić uwagę na obecność w trakcie Pucharu Szefa Sprzedaży Holdingu Beretta, Pana Stefano Micheletti z którym każdy z zawodników mógł zamienić słowo i wymienić się doświadczeniami z użytkowania produktów marki Beretta.

Z najważniejszych atrakcji Pucharu należy wymienić namiot sponsora zawodów, firmy Kaliber Sp. z o. o. w którym zaprezentowano bogatą ofertę akcesoriów strzeleckich Beretta oraz broni palnej. Każdy z zainteresowanych mógł przyjrzeć się strzelbom marki Beretta, sztucerom SAKO oraz Tikka. Obecni na miejscu doradcy Kaliber z chęcią odpowiadali na pytania i udzielali porad. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot serwisowy, gdzie rusznikarz Beretty, Pan Omar Zanetti z kunsztem i wielką pasją wykonywał darmowe przeglądy boków Beretta. W wolnej chwili, zawodnicy mogli bezpłatnie sprawdzić w praktyce pistolety Beretta APX na specjalnie przygotowanej przez Organizatora osi testowej.

Głównym sponsorem zawodów był Kaliber sp. z o. o. dystrybutor marek Beretta i Sako w Polsce, który ufundował nagrody oraz zabezpieczył zaplecze rusznikarskie na czas ich trwania.

W trakcie zawodów do dyspozycji uczestników był bufet przygotowany przez Restaurację Pierwsza Liga – Piotr Wilga oraz Sushi Bar przygotowany przez OTO!SUSHI – Andrzej Lubowiecki. Organizatorom cateringu należą się wielkie ukłony, gdyż sprawnie zaspokajali głód zawodników. Przez cały czas trwania zawodów, każdy mógł zaspokoić swe pragnienie w specjalnie przygotowanej strefie z zimnymi napojami, kawą i herbatą.

Ukłony należą się w stronę Składu Sędziowskiego na czele z Sędzią Głównym – Grażyną Ambroziak-Gajdą. Dzięki wspaniałej organizacji zawody oraz liczenie wyników przebiegło sprawnie.

Dziękujemy Panu Radosławowi Kosiorek, który bezpłatnie użyczył namiotu dla strefy sushi w trakcie zawodów. Dzięki tak miłemu gestowi, miłośnicy japońskiej kuchni mogli w przyjemnej atmosferze delektować się wspaniałym zestawom przygotowanym przez OTO!SUSHI.